Rita Hage photo

Protseduure viib läbi Dr. Rita Hage The UIME (International Association of Aesthetic Medicine // Union Internationale de Medecine Esthetique) liige ja Rahvusvahelise Fotomeditsiini Spetsialistide assotsiatsiooni liige.

LaserCandela Logo

Kasutame ainult maailma parimaid Candela lasereid!

Vaata lähemalt: www.candelalaser.com

Broneeri aeg siit:


Silkyway laserravi omab Terviseameti tegevusluba nr L01447

Viru väljak 6
Viru keskus, pääse tänavalt, fonolukul valida 106
4. korrus
tel 56 924 100

info at silkyway dot ee

Laserkonverents Tartu Ülikooli Kliinikumis 11. novembril 2011


Dr. Rita Hage ja Dr. Pablo Naranjo
11. novembril 2011

 

Konverentsi teemad:
-Vaskulaarsed anomaaliad
-Ameerika Ühendriikide lasertootja Candela/Syneron ajalugu,
kogemused, patsientide selekteerimine ja tulemused
-Candela värviimpulsslaseri Vbeam-i kasutamine, näidustused
-Ülevaade laserseadmetest:
Gentle Lase PRO
E-matrix
-CORE
-E-Prime(Co2 laser)

Lektorid:
SA Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekirurgija osakonnajuhataja dr. Karin Varik
Madriidi Elite Laser Kliiniku director nind Candela/Syneron referentsarst
Dr. Pablo Naranjo
Candela/Syneron Euroopa ja Aafrika director hr. Guy Frak

 

Rahvusvaheline konverents, Milano, 06-08 sept 2011


Uued tehnoloogiad esteetiliste probleemide lahendamisel
-ultraheli madala sagedusega(ULF)
-radiosageduslikud lained ( RF)
-intevsiine pulseeriv valgus (IPL)
Presso
Lektor pr. Giaseppe Caccia

 

 
 

 

 

Kongress "Laser Euroopa 2010"

Hispaania võttis kongressil „LASER EUROPE 2010“ (06-08 mai) osalejad vastu külma tuule ja vihmaga ning see fakt pigem ergutas osalejaid mitte jalutama piki mitmekilomeetrist suurepärast Costa Dorada liivaranda, vaid pühendama kõik 3 päeva viljakale üritusest osavõtule.

Kongressi kutsusid kokku Euroopa Laseri Assotsiatsioon (ELA), Hispaania Kirurgilise Lasermeditsiini Ühing (SELMQ) ja Britannia Meditsiinilise Laseri Assotsiatsioon (BMLA) ning see oli pühendatud esimese laseri loomise 50. aastapäevale. Kongressi ettevalmistamisest võtsid aktiivselt osa ELA-sse kuuluvad ühingud Tšehhist, Saksamaalt, Itaaliast, Suurbritanniast, Araabia Ühendemiraatidest ja Portugalist.

Eestit esindas dr Rita Hage, rahvusvahelise ühingu SOF  (fotomeditsiini valdkonna spetsialistid) liige.

Kongress oli pühendatud meditsiinitehnoloogiatele, mis on seotud inimese välimusega (naha noorendamine, karvade eemaldamine, liposuktsioon ehk rasvaimu, armide ja veresoonkonna haiguste ravi) ja onkoloogiaga. Kongressi liikmete jaoks oli kõige väärtuslikum võimalus kohtuda ja suhelda inimestega, kes on lasermeditsiini valdkonnas rahvusvaheliselt tunnustatud. Näiteks Zane Obazhi - Ameerika Dermatoloogide Ühingu liige, juhtiv rahvusvaheline ekspert naha tervise taastamise ja noorendamise alal, kes on tuntud tänu oma suurepärastele tulemustele erinevate nahahaiguste ravis; samuti Isaac Kaplan - maailma lasermeditsiini patriarh, kelle artiklid kirurgilise laseri CO2 kasutamise kohta meditsiinipraksises ilmusid teaduskirjanduses 60-te lõpus ning kes on ka esimese kirurgilise seadme Sharplan leiutaja ning rahvusvahelise laserkirurgia ja -meditsiini ühingu (ISLSM) asutaja.

Kongressi ettekannete esitajate üksikud sõnavõtud kutsusid esile kuulajate elava reaktsiooni, eriti paistis dialoogis Obazhiga silma hispaania dermatoloog Mariano Velez. Diskussioon läks ägedaks vaidluseks sellepärast, et Dr Vélez kahtles naha lasernoorendamise tulemustes, mida demonstreeriti professor Obazhi patsiendi fotodel.

Samuti olid huvitavad ettekanded sellistelt osalejatelt nagu Paraskevas Kontos (Kreeka) lasertehnoloogiast LACR - kõhre kuju muutmine laserkiirguse abil, Sina Lanigan (Suurbritannia) – melanotsütaarsete liitnevuste laserravist, Serge Mordon (Prantsusmaa) - veresoonte patoloogia laserravist, Carlos Bonet (Hispaania) - toimemehhanismidest veenilaiendite ravil endovenoosse laserobliteratsiooni meetodil, Christopher Zachary (USA) tüsistuste vältimise meetoditest laserprotseduuride ajal ja pärast neid.

Vene osalejate ettekanded paistsid silma oma kõrge tasemega ja tekitasid Kongressil osalejate märgatava huvi. Aruandele, mille esitasid Sankt-Petersburgi teadlased tsütoloogia instituudist RAN (K. Samoilova ja teised) NILT kasutamise aspektidest ja valgusravist onkoloogias, anti Kongressi diplom.

Kuidas areneb laser- ja fotomeditsiin tänapäeval? Mis oli kõige huvitavam? 

Laser leiutati enam kui pool sajandit tagasi samaaegselt nii Nõukogude Liidu kui ka Ameerika teadlaste poolt. Meditsiinis kasutatakse lasereid diagnoosimises, ravis ja kirurgias. Nende tähtsus on selline, et juba on võimatu neist loobuda või teiste tehnoloogiatega asendada.

Lasermeditsiini areng sõltub suuresti reklaamist, nii et väljavaadetest ja suundumusest on üsna keeruline rääkida. Igal hetkel võib vallanduda mis tahes uue suuna reklaam ja kõik kiirustavad selles suunas. Võitluses turgude eest üritavad tootjad pakkuda üha uuemaid aparaate, muretsemata eriti selle üle, et juba olemasolevad aparaadid võivad osutuda paremateks.

Nii juhtus näiteks IPL-süsteemidega (fotosüsteemidega), mis tänu oma agressiivsele edendamisele sõna-sõnalt kõik avarused täitsid. Ja mida kõike ei osanud need "imemasinad": karvade ja pigmendilaikude eemaldamine, veresoonte eemaldamine, kortsude kõrvaldamine, pooride vähendamine ja ilmselt ka palju muid asju. On teada, et veresooned, pigmendilaigud ja mittesoovitavad karvad on kordades paremini eemaldatavad selektiivsete laseritega, ealised muutused aga korrigeeritakse IPL-süsteemiga märkamatult. Tulemust ei tohiks hinnata kohe, vaid mingi aja möödudes, sest lihtne turse nahal võib mõnikord olla kortsu sügavuse vähenemise efekt või kuperoosa vähenemine. Et patsient jääks rahule, on vaja tagada mitte ajutine paranemine, vaid saada hea lõpptulemus. 

Kui aga kalduda kõrvale kaootilisest reklaamiga seotud liikumisest, on suundumus selektiivsuse suurendamise ja laserseadmete universaalsuse suunas paratamatu.

Milliste probleemidega puutub kokku esteetiline lasermeditsiin?

Esimeseks probleemiks on reklaami vastutustundetus ja pädevuse puudumine arstidel (protseduure peavad teostama arstid). Kaugeltki mitte kõik lasertehnoloogia kasutajad ei ole võimelised mõistma laserkiirguse tegelikke toimemehhanisme bioloogilistele kudedele. Tulemus diskrediteerib kahjuks seda suunda ennast. Peale kommertsialiseerimise väljaminekute ja objektiivsete andmete puudumise tasub ära märkida veel raskusi spetsialistide ettevalmistamisel. Praegu käib dünaamiline kogemuste hankimise ja uute teadmiste omandamise protsess! 

Milliseid protseduurid on kõige rohkem nõutud?

Nagu uuringud Euroopas ja Ameerikas on näidanud, on esteetiliste laserprotseduuride hulgas kõige nõutavam karvade eemaldamine laseriga, mis on ka arusaadav, sest kaasaegne mood dikteerib ilustandardid väga jäigalt. 

Tähele tuleks panna asjaolu, et lähtuda ei saa ainult protseduuri hinnast. Kindlasti peab meeles pidama ohutust! Laserkiirgus peab suuremal määral neelduma sihtobjektides (epileerimisel näiteks karvasibulas), aga mitte ümbritsevates struktuurides. Vastasel juhul tekib põletushaavade, armistumise ja pigmenteerumise oht. Seadmetes, mille hind on oluliselt madalam kui nendel, mida toodavad lasertööstuse liidrid, puudub turvalisuse tehnoloogia. Spetsialistide arvates kahjustavad just odavad seadmed laser-iluravi mainet. Ainult turvatehnoloogia - jahutussüsteem, sile impulss, safiirkristall jt - tagab garanteeritud tulemuse. Meie kasutame SILKYWAY laserravi kabinetis maailma juhtiva liidri Candela Dynamic laserit dünaamilise DCD-jahutussüsteemiga, mis kasutab krüogeenset nahka kaitsvat ainet. See süsteem võimaldab karvade eemaldamist isegi päevitunud nahalt ning tagab samuti kerge tuimestuse ja patsiendi mugavuse.