Dünaamiline jahutus kaitseb naha pealiskihte ja suurendab laserravi efektiivsust

Stephen Eubanks, MD, Dermatology & Laser Center, Denver, Colorado

Laserite kasutamine veresoonemoodustiste ravis ja karvaeemalduses on efektiivne, kuid sellega kaasnevad mõningad riskid. Kui naha seesmiste kihtide kõrget temperatuuri hoides pealiskihte efektiivselt ei jahutata, võib laserravi põhjustada valu, põletusville, arme ja pigmentatsioonihäireid.

Traditsioonilised jahutusviisid, nagu nahale kantavad jahutusvahendid ja kontaktjahutus, jahutavad liiga kaua ja liiga sügavalt. Selliste jahutusviiside kasutamisel kulub osa laseri energiast naha jahtunud sisekihtide tavatemperatuurini soojendamiseks. Seetõttu tuleb kasutatavat võimsust tõsta, vastasel juhul ravi efektiivsus langeb.

Valu vähendamiseks ei ole enam vaja teha kompromisse efektiivsuses

Tänu dünaamilisele jahutusele (Dynamic Cooling DeviceTM , DCDTM), millega on varustatud ainult Candela Corporationi lasersüsteemid GentleLASE®(pika impulsiga aleksandriitlaser karvaeemalduseks ja laienenud jalaveenide raviks) ja ScleroPLUSTM (impulssvärvilaser veresoonekahjustuste raviks) pole valu vähendamiseks enam vaja teha kompromisse efektiivsuses.

DCD pihustab enne laserimpulssi nahale lühiajaliselt kindla koguse jahutusvedelikku GentleCOOLTM. Nahapind alandatakse sellega temperatuurini 5 °C kuni –9 °C, mis on kuni kaks korda madalam kontaktjahutusega saavutatavast temperatuurist.1 DCD jahutab nahka selektiivselt, jahutades ainult pindmist kihti ligikaudu 200 µm ulatuses.2Seetõttu võimaldab DCD kasutada suuremaid võimsusi ja saavutada suurepäraseid tulemusi, põhjustades ainult minimaalseid põletusi ja ebamugavustunnet. Lisaks võimaldab see kasutada suuremaid võimsusi, mida on vaja karvakasvu pikaajaliseks vähendamiseks.3

Võimaldab töödelda ka tumedamat nahka

Tumedama nahaga patsientidel esines seni kõrvalnähtusid sagedamini, kuna suurem tume nahk neelab rohkem laserkiirgust. DCD muudab kõrged efektiivsed võimsused sobivaks ka tumedamale nahale.

Töötlen nüüd nahka kiiremini, ka kõrgetel võimsustel, ja seda minimaalsete põletustega. Tulemused patsientidel on suurepärased.

Stephen Eubanks, MD Denver, Colorado

Tänu DCD-le pole nahakahjustuste vähendamiseks enam vaja kasutada pikki kümnete millisekundite pikkusi impulsse. Pikad laserimpulsid on peene karva eemaldamisel vähem efektiivsed.5

Kasutusmugavus

DCD jahutab ühtlaselt, täpselt ja kasutajale praktiliselt nähtamatult. Seade ajastab jahutusvedeliku pihustamise ja laserimpulsi vastavalt etteantud parameetritele. Erinevalt kontaktjahutusest, mille puhul jahutusefektiivsus sõltub rakendatavast survest ja nahapinna individuaalsest soojusjuhtivusest, jahutab DCD iga impulsi ja ravisessiooniga alati ühepalju.

Ühe impulsiga töödeldavat pinda saab suurendada ja tänu sellele kiiremini töötada. Lisaks on DCD Candela lasersüsteemidesse täielikult integreeritud.Puuduvad lisaseadmed, miski ei piira seadme kasutaja vaatevälja, samuti jääb ära mõnede kontaktjahutussüsteemidega töötamisest tingitud väsimus.

DCD on oluline edasiminek, mis võimaldab optimaalset jahutust, vähendab patsiendile osaks saavaid ebamugavusi ja parandab ravi efektiivsust.

Lisateavet DCD kohta saate Candela Corporationilt, kontaktandmetega 530 Boston Post Road, Wayland, MA 01778, 800-654-6027, www.cizr.com.

VIITED

1 Anvari B, Milner TE, Tanenbaum BS, Nelson JS. A comparative study of human skin thermal response to sapphire contact and cryogen spray cooling. IEEE Trans Biomed Eng. July 1998;45(7):934-94l.

2 ibid.

3 Anderson RR. Harvard University.

4 Waldorf HA, Alster TS, McMillan K, Kauvar ANB, Geronemus RG, Nelson JS. Effect of dynamic cooling on 585-nm pulsed dye laser treatment of port-wine stain birthmarks. Dermatol Surg. 1997;23:657-662.

5 Anderson RR. Harvard University. Hair Removal Panel at ASLMS Annual Meeting, April 1999, Orlando, Fla.

6 Pope, K. Senior Scientist, Candela Corporation. Epidermal Protection Factor: Candela’s Dynamic Cooling DeviceTM. Candela Corporation. Technical Update, vol. 2, March 1999.

Ravijärgsel päeval tehtud fotod näitavad selgelt, et DCD võimaldab kasutada suuremaid võimsusi, kaitstes samas naha pinda.6