Mittekirurgiline rasvaimu

Kavitatsioon ja raadiolaine lifting ühes aparaadis

Hetkel on „Kavitasiooniline liposaktsioon“ ainus otsene terapeutiline meetod mõjutamaks Nahaalust rasva sidekudet, kusjuures niivõrd efektiivne, et on võrreldav kirurgilise liposaktsiooniganing kavitatsiooni võib õigusega nimetada mittekirurgiliseks liposaktsiooniks. Erinevus on ainult selles et UH (ultraheli) – liposaktsioon on mitte-invasiivne, valutu, ohutu protseduur ning ei vaja taastumisperioodi.

Kuid 50% klientidel jääb nahaaluse rasva sidekoe sisse palju fibroosset sidekude (üpris lõdval kujul, sest adipotsüüdid on lõhustatud) ja lotendav väljaveninud nahk. Selleks, et saavutada „naha pinguldumise“ efekt tõeliselt hea tulemuse saavutamiseks on vajalik – RF – lifting. Üks meetod lõhub nahaaluse rasva sidekoe, teine tagab naha pinguldumise, välistades vajaduse liigset nahka ära lõigata.

Kavitatsiooni meetod.

Meetodi toime põhineb kavitatsiooniefekti tekkimisel rasvarakkudes (adipotsüüdides) kindlal ultraheli sagedusel (28-40 kHz). Ultraheli liposaktsioon (Kavitatsioon – „Cavitatio“ tähendab ladina keeles „Tühjus“) – see on vaakum – mikrotühimike – „mullikeste“ teke ja lõhustamine vedelates keskkondades ultrahelilaine mõjul. „Mullikeste“ lõhkemisel tekib võimas hüdrodünaamiline laine, mis lõhub adipotsüüdi membraani.  Adipotsüüdi sisu valgub rakkudevahelisse ruumi, kust ta väljub loomulikul viisil läbi lümfisüsteemi.
Ultraheli läbib epidermise, dermise ja ulatub nahaalusesse rasvakoesse. Helilained fokuseeruvad kindlas kohas ja purustavad rasvakoe. Käesolev tehnoloogia kasutab terapeutilisi ultrahelilaineid, mis on fokuseeritud nahaalustesse kihtidesse. Tänu sellele toimub rasva valikuline lõhustumine ilma teiste lähedal asetsevate kudede, nagu väikesed arterid, veenid, lihased, kahjustamiseta.

Mittekirurgiline liposaktsioon ehk ultraheli kavitatsioon on: 

 • Ladestunud rasvade ja tselluliidi vähendamine; 
-Probleemsete piirkondade lühiajaline efektiivne ja ohutu töötlemine; 
-Alternatiiv liposaktsioonile ja teistele valutekitavatele kirurgilistele sekkumistele; 
-Kõrge efektiivsus ja pikaajaline tulemus;
 • Rasvaladestuste ravimine kõhu, külgede, puusade, istmiku, selja, käte, säärte ja reite piirkonnas
 • Topeltlõua korrigeerimine
 • Nahaaluse rasva koguse vähendamine
 • Fibroosi tekke vähendamine
 • Naha elastsuse languse ja lõtvuse korrigeerimine
 • Kirurgilisel meetodil tehtud liposakstiooni järgsete defektide korrigeerimine
 • Kavitatsiooni efekt rasvakudedele viib rasva lõhustumiseni ja adipotsüüdide (triklütseriidide) lipiidse maatriksi väljutamiseni rakkudevahelisse vedelikku.
 • Emulgeeritud rasva väljutamine toimub loomuliku ainevahetuse protsessi teel; peamiselt maksa-sapi süsteemi kaudu. Käesoleva meetodi eripäraks on ka see, et esmajärjekorras puudutab kavitatsiooni efekt suuremaid rasvarakke, mis suurendavad tselluliidi teket naistel ja halvendavad naha olukorda.

Tähtis on teada, et kavitatsioon, liposaktsioon ilma operatsioonita ei ole lihtsalt üks võimalus kiirelt kõhnuda.  Vaid ka efektiivne meetod figuuri korrigeerimiseks. See aitab kõrvaldada rasvaladestused, mis ei allu teistele viisidele, mida kasutatakse selle vastu võitlemiseks.

Vastunäidustused protseduurile:

•    rasedus- ja imetamisperiood
•    maksa- ja neeruhaigused
•    immuunsussüsteemi häired
•    lahtised haavad ja naha vigastused
•    I tüübi insuliinisõltuv diabeet
•    emaka müoom
•    rasvavahetuse häired
•    vereringe häired
•    kroonilised infektsioonhaigused

Maksimaalne efekt on võimalik saavutada kui ühendada ultraheli kavitatsiooni protseduur:

 • lümfodrenaaži massaažiga
 • RF- protseduuridega

Kavitatsiooni protseduuri efekt on koheselt nähtav pärast esimest seanssi ja võimendub mitmete järgnevate päevade jooksul. Ühe seansiga on võimalik väljutada organismist 15 см³ rasva. See vastab talje ümbermõõdu vähenemisele 3 kuni 8 cm võrra pärast esimest kavitatsiooni seanssi. Tulemuse säilitamiseks on vaja läbida mitmeseansiline kursus, olenevalt naha seisukorrast ja rasvaladestuste paiknemise mastaapsusest. Pärast lõhustatud toitainete eemaldamist on töödeldud piirkonnas rasva kogunemine äärmiselt raske. Patsient kaotab pärast protseduuri nii mõõtmetelt, kui ka kaalus. Kuid tuleb arvesse võtta, et rasvkude, mis võtab küll palju ruumi, ei ole eriti tihe ja seetõttu on suhteliselt kerge, seepärast märkab klient eelkõige mõõtmete vähenemist. Kliendile peaks soovitama aktiivset eluviisi, õiget toidu- ja joogirežiimi.  Aga 50% klientidel jääb nahaaluse rasva sidekoe sisse palju fibroosset sidekude (üpris lõdval kujul, sest adipotsüüdid on lõhutud) ja lotendav väljaveninud nahk.

Selleks, et tagada „naha pinguldumise“ efekt tõeliselt hea tulemuse saavutamiseks on vajalik – RF – lifting. Üks meetod lõhub nahaaluse rasva sidekoe, teine tagab naha pinguldumise, välistades täielikult vajaduse liigset nahka ära lõigata. Enne kavitatsiooni ja RF-liftingu protseduuridele minekut konsulteerige oma arstiga.

Raadiolaine liftingu metoodika olemus 

RF- lained kutsuvad esile kollageenkarkassi osalise denaturatsiooni; väändumise ja kokkutõmbumise (retraktsiooni), tagades visuaalse liftingu – pinguldumise efekti.

Pikaajaline efekt 

Pikaajaline efekt  – on selle arvelt, et toimub naha kudede kontrollitav soojendamine ja käivitub fibroblastide poliferatsioon (HSP 47) ning 6 kuu jooksul toimub uue kollageeni moodustumine.

Enne kavitatsiooni ja RF-liftingu protseduuridele minekut konsulteerige oma arstiga.