Jaapani nanokosmeetika

Jaapani nanokosmeetikaHyalogy (firma Forlle’d) põhjal madala molekulmassiga hüaluroonhappe ja ioniseeritud madala molekulmassiga Plaatina.

2002. sai konserni Shimadzu teadur Koichi Tanaka bioloogiliste makromolekulide identifitseerimise ja struktuuri uurimismeetodite ehk nanotehnoloogia väljatöötamise eest Nobeli keemiapreemia.

See ainulaadne väikesemolekuliliste ravimite tootmismeetodi globaalne patent on antud Shimadzu konserni kuuluvale Forlle’d laboratooriumile.

Väikesemolekuliline hüaluroonhape

Kujuta endale ette nahka, mis on nii värske ja elav, ilus ja hästi niisutatud, peaaegu nagu beebi nahk, pehme ja sametine, nii täiuslik. Kuidas õnnestuks sul endal nii täiuslik nahk saavutada? Tänu Forlle’d laboratoorimide väikesemolekulilisele hüaluroonhappele on naha hoolduses saavutatud ideaalilahedasi tulemusi. Tehnoloogia on andnud märkimisväärseid tulemusi nind suurepärase aluse teaduslikult tõestatud ja uskumatu areguloole.

Niiskuse olulisust võib kirjeldada mitmeti. Naha heaolu aluseks on just niiskustasakaal. Võib öelda, et niiskus on naha ilu allikaks. Hüaluroonhappel on naha kaitses ja niiskuse sidumises oluline roll. Lapse nahk on sametiselt pehme, kuna sisaldab suurel määral hüaluroonhapet, kuid vanadusega selle kogus nahas väheneb. Täiskasvanutel on hüaluroonhapet isegi kuni 20 korda vähem, mis omakorda põhjustab kortsude teket, naha kuivust ning naha elastsuse ja toonuse kahenemist. Naha elastsuse säilitamise ja ealiste muudatuste ennetamiseks tuleb naha hüaluroonhappe varusid pidevalt täiendada.

Jaapani Forlle’d laboratoorium rakendab nahas sisaldava hüaluroonhappe kaitsvaid ja niisutavaid omadusi. Laboratooriumil on õnnestunud välja töötada väikesemolekulilse happe, mille molekulid on epidermise molekulidest väiksemad ja avaldavad nahale tõhusat mõju, kuna kanduvad epidermise basaalmembrani alla.

Hüaluroonhape on keemiline ühend, mis suudab siduda suure koguse vedelikku

Gramm hüaluroonhapet suudab siduda umbes kuus liitrit vet. Hüaluroonhapet peetakse kõge olulisemaks naha niiskustasakaalu säilitavaks ühendiks. Lisaks nahas niiskuse sidumisele vähendab ka hüaluroonhape ka niiskuse aurustumist nahast, transpordib naharakkudesse hapnikku ja toiteaineid ning kõrvaldab rakkudest jääkaineid. Hüaluroonhape aitab kaasa rakkude aktiivsele toimimisele (metabolismile).

Väikesemolekuliline Hyalogy-hüaluroonhape

Tavaliste hüaluroonhappemolekulide suurus on 3 000nm. Kuna epidermise rakkude vahekaugus on vaid 15 nm, ei suuda tavaline hüaluroonhape nahas kuigi sügavale tungida. Forlle’d laboratooriumi poolt välja töötatud hüaluroonhappe molekuli suurus on ainult umbes 5nm.

Ainulaadne väikesemolekulilise ioniseeritud hüaluroonhappe tootmismeetod on patenteeritud (patendi number Jaapanis on 28654112, El-s0507960).

Nahale kantud happemolekulid läbivad basaalmembraani ning kanduvad pärisnahka ja mõjutavad nahka nii seest- kui väljaspoolt, mis tõttu niisutustulemus kahekordistub. Need tooted tähendavad meie naha hoolduses hoopis uue kvaliteedi saavutamist.

Toodete põhikoostisosad

-Väikesemolekulilime Emproteiin Hüdrolüüsitud kanamunakoore membraan
Väike kogus seda väärtuslikku ainet toodetakse õhukesest kanamunakoore sisepinda katvast membraanist.Tänu oma niisutavale mõjule suurendab EM proteiin naha elastsust ja toetab kollageeni tootmist, mis on oluline omadus naha elastsuse säilitamisel.

-Mereelastiin Merekollageen
Need proteiinid sisalduvad naha sidekoes. Need on kiud, mis tagavad naha elastsuse.
Hyalogy nahahooldustoodetes kasutatakse merest saadud proteiine, mis on vastupidavamad, kui loomset päritolu proteiinid.

-Skvalaan
Skvalaan on looduslik süsivesinik, mida saadakse hai maksast. See on väärtuslik lipiid, mis tugevdab ja uuendab pärisnaha kaitset kuivuse ja UV-kiirguse eest.Skvalaan pehmendab nahka, tõrjub baktereid.

-Koensüüm Q10 
Koensüüm Q10 elavdab rakke ja on tõhusatoimeline antioksüdant. See aine neutraliseerib vananemist põhjustavad vabad radikaalid ning aitab seeläbi kaitsta rakke ja kudesid ning aeglustada vananemisprotsesse. Aine aitab kaasa ka organismi loomulikku vastupanuvõme parandamisele. Naha elastsus paraneb.

-Väikesemolekuliline pärliproteiin
Pärliproteiini saadakse kvaliteetsetest pärlitest.Pärliproteiin tõhustab vedeliku sidumist, ennetab naha kuivamist, normaliseerib naha PH-d ning ennetab kortsude teket.Pärliproteiin tugevdab nahka ja kirgastub naha värvust.

-Retinool
Retinoolil on oluline roll naha rakkude elvdamises ning kollageeni tootmises. Retinool niisutab tundlikke, kergesti kortsuliseks muutuvaid nahapiirkondi silmade ja suu ümbruses. Retinool parandab naha niiskuse sidumise võimet.

-Stabiliseeritud C-vitamiin
Stabiliseeritud C –vitamiin imendub nahka paremini kui tavaline C-vitamiin. Ta pinguldab lõtvunud nahka ja toetab kollageeni tootmist. C-vitamiin ennetab tedretähnide teket.

-Muud koostisosad:
Lagritsajuure flavonoid, siidipulbel, majoraaniekstrakt, jojobaõli, maisiõli, merevetika,elulõnga ja põldosjaekstraktid, alfa-arbutiin, zenzenni ekstrakt, californija ploom, tüümianiekstrakt, riimaseerum, tseramiidid-3, leesikes, veinihape, E-vitamiin, moringo-puu seemnete ekstrakt, rippkiviriku ekstrakt, emajuure ekstrakt, aminihaped ja mikroelemendid.